Time trial stage, Enkelstart

Randers Bike Week

U15 & U16 P


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Stage
Etape
1/7-2013 Arrival classification
Etape resultat
3. etape Enkelstart/Time trail

Average speed of winner
Vinders gennemsnit
42,819km/h Distance
Distance
5,4km
(70,8km — 76,2km)
Commencement
Starttid


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   22   DEN19990913 Julius Johansen We-gear-bank .07'34"840     
2.   95   DEN20000516 Morten Andreas Stampe TEAM EAST COAST .07'45"240   11"  
3.   90   DEN19990502 Mathias Alexander E. Larsen Team New Ultimate 1 .07'51"630   17"  
4.   7   DEN19990209 Johan Tiedemann Langballe TEAM EAST COAST .07'51"680   17"  
5.   28   DEN19991124 Kristian Kaimer Eriksen Team New Ultimate 1 .08'05"340   31"  
6.   21   DEN19991112 Christian Bahr Team New Ultimate 1 .08'07"990   33"  
7.   39   DEN19990311 Jens Villum Herløv Vilhelmsen TEAM EAST COAST .08'08"750   34"  
8.   26   DEN20000831 Matias Gunnar Malmberg CK Fix .08'09"140   35"  
9.   35   DEN20000203 Simon Schultz Eriksen Ck Djurs/Grenaa .08'09"340   35"  
10.   100   DEN19990109 Frederik Irgens Jensen Slagelse CR .08'11"000   37"  
11.   18   DEN19990110 Martin Omarsson Mollerup We-gear-bank .08'12"420   38"  
12.   52   DEN19990208 Jakob Joensen DCR Ballerup .08'14"870   40"  
13.   101   DEN19990412 Casper Busk Jensen Randers CK 1910 .08'15"540   41"  
14.   20   DEN19991104 Valdemar Kure Krogh CK Kronborg .08'21"960   47"  
15.   106   DEN19990616 Anton Norup Grunnet Hansen We-gear-bank .08'22"930   48"  
16.   15   DEN19990918 Jonas Erbs Toldbod CK Aarhus .08'26"350   52"  
17.   72   DEN19990713 Lucas Norman Gude We-gear-bank .08'31"480   57"  
18.   113   DEN20000101 Niklas Spilcker Jacobsen Silkeborg IF Cykling .08'33"100   59"  
19.   105   DEN19990108 Oliver Knudsen Team New Ultimate 2 .08'33"890   59"  
20.   147   DEN20000611 Aksel Bech Skot-Hansen Ck Djurs/Grenaa .08'36"270   1'02"  
21.   169   DEN19990330 william thøgersen Silkeborg IF Cykling .08'39"980   1'05"  
22.   58   DEN19991024 Sander Andersen DCR Ballerup .08'42"880   1'08"  
23.   87   DEN20001007 Jonas Haugsted Gemmer Horsens AC .08'45"390   1'11"  
24.   103   DEN19990108 Andreas Knudsen Team New Ultimate 1 .08'46"260   1'12"  
25.   74   DEN20000704 Thomas Rald Kaspersen We-gear-bank .08'46"780   1'12"  
26.   111   DEN19990527 Carl Christian Møller Thiesen Silkeborg IF Cykling .08'53"420   1'19"  
27.   1   DEN20000405 Lauritz Aarslev Ck Djurs/Grenaa .08'54"720   1'20"  
28.   54   DEN19990707 Mathias Bressendorff Jacobi DCR Ballerup .08'55"460   1'21"  
29.   612   NOR19980723 Susanne Andersen Stavanger SK .09'01"510   1'27"  
30.   609   NOR19990310 Øyvind Vetrhus Hafrsfjord SK (Norge) .09'04"670   1'30"  
31.   82   DEN20000323 kresten andersen Næstved BC .09'05"610   1'31"  
32.   30   DEN20000710 Magnus Fleron Juncker Team New Ultimate 2 .09'06"270   1'32"  
33.   86   DEN19990923 Mads Pals Thomassen Ordrup CC .09'06"370   1'32"  
34.   34   DEN19990218 eskild rønhede Team New Ultimate 2 .09'07"830   1'33"  
35.   145   DEN19991118 kasper Østergaard Nielsen Aalborg CR .09'08"030   1'34"  
36.   123   DEN20000703 Jonathan Damsgaard Hald Vejle CK .09'09"030   1'35"  
37.   131   DEN20000202 Jakob Bødker Viborg Cycling .09'09"190   1'35"  
38.   32   DEN19990531 Oliver Emil Errebo Team New Ultimate 2 .09'10"140   1'36"  
39.   79   DEN19990318 Andreas Sørensen Hobro CK38 .09'10"480   1'36"  
40.   143   DEN20000227 Thomas Koldkjær Decker Aalborg CR .09'11"070   1'37"  
41.   37   DEN20000131 Rasmus Winther Ck Djurs/Grenaa .09'13"740   1'39"  
42.   9   DEN20001209 Daniel Guld Ck Djurs/Grenaa .09'17"920   1'43"  
43.   11   DEN20000808 Mikkel Hjordkvist Skovgaard CK Aarhus .09'24"910   1'50"  
44.   608   NOR19991113 Pål Helle Hafrsfjord SK (Norge) .09'26"990   1'52"  
45.   93   DEN20001008 Lucas Wulff Andersen TEAM EAST COAST .09'28"260   1'54"  
46.   126   DEN20000615 Andreas Neldeberg KCK Herlev .09'28"880   1'54"  
47.   137   DEN19990707 marcus frøde Aalborg CR .09'29"140   1'55"  
48.   611   NOR20000201 Siri Hodnesdal Hafrsfjord SK (Norge) .09'53"000   2'19"  

Riders dropping out, Udgåede ryttere
   119   DEN19990820 Emil Piper Svendborg CC      
   141   DEN20000905 Rasmus Landbo Aalborg CR      
   607   NOR20000928 Kristian Johansen Hafrsfjord SK (Norge)      
   610   NOR20000818 Magnus Kulset BOC      


Number of not started
Ikke starede ryttere
0 Number of starters
Antal startede
52 Number remaining
Antal tilbage
48
Riders after time limit
Ryttere uden for tidsgrænsen
-- Riders dropping out
Udgåede ryttere
119, 141, 607, 610

Last calculated, Sidst beregnet: 1-07, 10.43
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U15 : 15946804 : V3.22 final update