Stage, Etape

Randers Bike Week

U15 & U16 P


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Stage
Etape
30/6-2013 Arrival classification
Etape resultat
2. etape - Landevejsløb/Road Race

Average speed of winner
Vinders gennemsnit
36,145km/h Distance
Distance
3R × 12,4km/R = 37,2km
(33,6km — 70,8km)
Commencement
Starttid
09:10


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   22   DEN19990913 Julius Johansen We-gear-bank 1.01'45"     
2.   90   DEN19990502 Mathias Alexander E. Larsen Team New Ultimate 1 1.04'20"   2'35"  
3.   95   DEN20000516 Morten Andreas Stampe TEAM EAST COAST 1.05'09"   3'24"  
4.   52   DEN19990208 Jakob Joensen DCR Ballerup 1.05'09"   3'24"  
5.   39   DEN19990311 Jens Villum Herløv Vilhelmsen TEAM EAST COAST 1.05'09"   3'24"  
6.   18   DEN19990110 Martin Omarsson Mollerup We-gear-bank 1.05'11"   3'26"  
7.   105   DEN19990108 Oliver Knudsen Team New Ultimate 2 1.05'24"   3'39"  
8.   58   DEN19991024 Sander Andersen DCR Ballerup 1.05'26"   3'41"  
9.   7   DEN19990209 Johan Tiedemann Langballe TEAM EAST COAST 1.05'48"   4'03"  
10.   106   DEN19990616 Anton Norup Grunnet Hansen We-gear-bank 1.05'48"   4'03"  
11.   113   DEN20000101 Niklas Spilcker Jacobsen Silkeborg IF Cykling 1.06'30"   4'45"  
12.   100   DEN19990109 Frederik Irgens Jensen Slagelse CR 1.06'32"   4'47"  
13.   21   DEN19991112 Christian Bahr Team New Ultimate 1 1.05'24"   3'39"  
14.   72   DEN19990713 Lucas Norman Gude We-gear-bank 1.08'13"   6'28"  
15.   101   DEN19990412 Casper Busk Jensen Randers CK 1910 1.08'13"   6'28"  
16.   20   DEN19991104 Valdemar Kure Krogh CK Kronborg 1.08'13"   6'28"  
17.   28   DEN19991124 Kristian Kaimer Eriksen Team New Ultimate 1 1.08'13"   6'28"  
18.   26   DEN20000831 Matias Gunnar Malmberg CK Fix 1.08'13"   6'28"  
19.   103   DEN19990108 Andreas Knudsen Team New Ultimate 1 1.08'15"   6'30"  
20.   86   DEN19990923 Mads Pals Thomassen Ordrup CC 1.08'54"   7'09"  
21.   612   NOR19980723 Susanne Andersen Stavanger SK 1.08'54"   7'09"  
22.   131   DEN20000202 Jakob Bødker Viborg Cycling 1.11'14"   9'29"  
23.   15   DEN19990918 Jonas Erbs Toldbod CK Aarhus 1.11'14"   9'29"  
24.   30   DEN20000710 Magnus Fleron Juncker Team New Ultimate 2 1.11'16"   9'31"  
25.   169   DEN19990330 william thøgersen Silkeborg IF Cykling 1.11'20"   9'35"  
26.   35   DEN20000203 Simon Schultz Eriksen Ck Djurs/Grenaa 1.12'15"   10'30"  
27.   1   DEN20000405 Lauritz Aarslev Ck Djurs/Grenaa 1.12'15"   10'30"  
28.   34   DEN19990218 eskild rønhede Team New Ultimate 2 1.12'15"   10'30"  
29.   87   DEN20001007 Jonas Haugsted Gemmer Horsens AC 1.12'15"   10'30"  
30.   145   DEN19991118 kasper Østergaard Nielsen Aalborg CR 1.12'18"   10'33"  
31.   74   DEN20000704 Thomas Rald Kaspersen We-gear-bank 1.12'18"   10'33"  
32.   9   DEN20001209 Daniel Guld Ck Djurs/Grenaa 1.12'18"   10'33"  
33.   111   DEN19990527 Carl Christian Møller Thiesen Silkeborg IF Cykling 1.12'22"   10'37"  
34.   79   DEN19990318 Andreas Sørensen Hobro CK38 1.14'42"   12'57"  
35.   123   DEN20000703 Jonathan Damsgaard Hald Vejle CK 1.14'55"   13'10"  
36.   82   DEN20000323 kresten andersen Næstved BC 1.14'57"   13'12"  
37.   609   NOR19990310 Øyvind Vetrhus Hafrsfjord SK (Norge) 1.17'18"   15'33"  
38.   143   DEN20000227 Thomas Koldkjær Decker Aalborg CR 1.18'13"   16'28"  
39.   126   DEN20000615 Andreas Neldeberg KCK Herlev 1.18'16"   16'31"  
40.   611   NOR20000201 Siri Hodnesdal Hafrsfjord SK (Norge) 1.19'09"   17'24"  
41.   32   DEN19990531 Oliver Emil Errebo Team New Ultimate 2 1.21'32"   19'47"  
42.   37   DEN20000131 Rasmus Winther Ck Djurs/Grenaa 1.31'56"   30'11"  
43.   610   NOR20000818 Magnus Kulset BOC 1.34'39"   32'54"  
44.   11   DEN20000808 Mikkel Hjordkvist Skovgaard CK Aarhus 1.44'39"   42'54"  
45.   607   NOR20000928 Kristian Johansen Hafrsfjord SK (Norge) 1.44'39"   42'54"  
46.   608   NOR19991113 Pål Helle Hafrsfjord SK (Norge) 1.44'39"   42'54"  
47.   93   DEN20001008 Lucas Wulff Andersen TEAM EAST COAST 1.44'39"   42'54"  
48.   119   DEN19990820 Emil Piper Svendborg CC 1.44'39"   42'54"  
49.   141   DEN20000905 Rasmus Landbo Aalborg CR 1.44'39"   42'54"  
50.   137   DEN19990707 marcus frøde Aalborg CR 1.44'39"   42'54"  
51.   147   DEN20000611 Aksel Bech Skot-Hansen Ck Djurs/Grenaa 1.44'39"   42'54"  
52.   54   DEN19990707 Mathias Bressendorff Jacobi DCR Ballerup 1.44'39"   42'54"  


Number of not started
Ikke starede ryttere
0 Number of starters
Antal startede
52 Number remaining
Antal tilbage
52
Riders after time limit
Ryttere uden for tidsgrænsen
-- Riders dropping out
Udgåede ryttere
--

Last calculated, Sidst beregnet: 1-07, 13.33
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U15 : 15946804 : V3.22 final update