Stage, Etape

Randers Bike Week

U15 & U16 P


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Stage
Etape
29/6-2013 Arrival classification
Etape resultat
1. etape - Kriterium/Criterium

Average speed of winner
Vinders gennemsnit
37,013km/h Distance
Distance
8R × 4,2km/R = 33,6km Commencement
Starttid
10:37


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   22   DEN19990913 Julius Johansen We-gear-bank .54'28"     
2.   52   DEN19990208 Jakob Joensen DCR Ballerup .56'51"   2'23"  
3.   100   DEN19990109 Frederik Irgens Jensen Slagelse CR .56'51"   2'23"  
4.   95   DEN20000516 Morten Andreas Stampe TEAM EAST COAST .56'51"   2'23"  
5.   90   DEN19990502 Mathias Alexander E. Larsen Team New Ultimate 1 .56'51"   2'23"  
6.   106   DEN19990616 Anton Norup Grunnet Hansen We-gear-bank .56'57"   2'29"  
7.   39   DEN19990311 Jens Villum Herløv Vilhelmsen TEAM EAST COAST .56'57"   2'29"  
8.   21   DEN19991112 Christian Bahr Team New Ultimate 1 .57'56"   3'28"  
9.   105   DEN19990108 Oliver Knudsen Team New Ultimate 2 .57'56"   3'28"  
10.   72   DEN19990713 Lucas Norman Gude We-gear-bank .57'56"   3'28"  
11.   28   DEN19991124 Kristian Kaimer Eriksen Team New Ultimate 1 .57'56"   3'28"  
12.   113   DEN20000101 Niklas Spilcker Jacobsen Silkeborg IF Cykling .57'56"   3'28"  
13.   101   DEN19990412 Casper Busk Jensen Randers CK 1910 .57'56"   3'28"  
14.   7   DEN19990209 Johan Tiedemann Langballe TEAM EAST COAST .58'48"   4'20"  
15.   18   DEN19990110 Martin Omarsson Mollerup We-gear-bank .58'48"   4'20"  
16.   20   DEN19991104 Valdemar Kure Krogh CK Kronborg .58'48"   4'20"  
17.   103   DEN19990108 Andreas Knudsen Team New Ultimate 1 .58'48"   4'20"  
18.   32   DEN19990531 Oliver Emil Errebo Team New Ultimate 2 .58'51"   4'23"  
19.   137   DEN19990707 marcus frøde Aalborg CR .59'49"   5'21"  
20.   26   DEN20000831 Matias Gunnar Malmberg CK Fix 1.00'43"   6'15"  
21.   30   DEN20000710 Magnus Fleron Juncker Team New Ultimate 2 1.00'43"   6'15"  
22.   58   DEN19991024 Sander Andersen DCR Ballerup 1.00'46"   6'18"  
23.   54   DEN19990707 Mathias Bressendorff Jacobi DCR Ballerup 1.00'46"   6'18"  
24.   15   DEN19990918 Jonas Erbs Toldbod CK Aarhus 1.01'20"   6'52"  
25.   87   DEN20001007 Jonas Haugsted Gemmer Horsens AC 1.01'36"   7'08"  
26.   82   DEN20000323 kresten andersen Næstved BC 1.01'40"   7'12"  
27.   74   DEN20000704 Thomas Rald Kaspersen We-gear-bank 1.02'03"   7'35"  
28.   131   DEN20000202 Jakob Bødker Viborg Cycling 1.02'29"   8'01"  
29.   608   NOR19991113 Pål Helle Hafrsfjord SK (Norge) 1.02'47"   8'19"  
30.   609   NOR19990310 Øyvind Vetrhus Hafrsfjord SK (Norge) 1.02'47"   8'19"  
31.   35   DEN20000203 Simon Schultz Eriksen Ck Djurs/Grenaa 1.03'36"   9'08"  
32.   9   DEN20001209 Daniel Guld Ck Djurs/Grenaa 1.03'40"   9'12"  
33.   123   DEN20000703 Jonathan Damsgaard Hald Vejle CK 1.03'59"   9'31"  
34.   145   DEN19991118 kasper Østergaard Nielsen Aalborg CR 1.04'25"   9'57"  
35.   34   DEN19990218 eskild rønhede Team New Ultimate 2 1.04'31"   10'03"  
36.   86   DEN19990923 Mads Pals Thomassen Ordrup CC 1.04'31"   10'03"  
37.   126   DEN20000615 Andreas Neldeberg KCK Herlev 1.04'34"   10'06"  
38.   11   DEN20000808 Mikkel Hjordkvist Skovgaard CK Aarhus 1.04'44"   10'16"  
39.   37   DEN20000131 Rasmus Winther Ck Djurs/Grenaa 1.04'44"   10'16"  
40.   612   NOR19980723 Susanne Andersen Stavanger SK 1.06'03"   11'35"  
41.   79   DEN19990318 Andreas Sørensen Hobro CK38 1.08'12"   13'44"  
42.   610   NOR20000818 Magnus Kulset BOC 1.08'41"   14'13"  
43.   1   DEN20000405 Lauritz Aarslev Ck Djurs/Grenaa 1.08'41"   14'13"  
44.   93   DEN20001008 Lucas Wulff Andersen TEAM EAST COAST 1.08'41"   14'13"  
45.   111   DEN19990527 Carl Christian Møller Thiesen Silkeborg IF Cykling 1.08'41"   14'13"  
46.   169   DEN19990330 william thøgersen Silkeborg IF Cykling 1.08'41"   14'13"  
47.   607   NOR20000928 Kristian Johansen Hafrsfjord SK (Norge) 1.08'41"   14'13"  
48.   119   DEN19990820 Emil Piper Svendborg CC 1.08'41"   14'13"  
49.   143   DEN20000227 Thomas Koldkjær Decker Aalborg CR 1.08'41"   14'13"  
50.   141   DEN20000905 Rasmus Landbo Aalborg CR 1.08'41"   14'13"  
51.   147   DEN20000611 Aksel Bech Skot-Hansen Ck Djurs/Grenaa 1.08'41"   14'13"  
52.   611   NOR20000201 Siri Hodnesdal Hafrsfjord SK (Norge) 1.08'41"   14'13"  


Number of not started
Ikke starede ryttere
0 Number of starters
Antal startede
52 Number remaining
Antal tilbage
52
Riders after time limit
Ryttere uden for tidsgrænsen
-- Riders dropping out
Udgåede ryttere
--

Last calculated, Sidst beregnet: 2-07, 11.26
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U15 : 15946804 : V3.22 final update