Time trial stage, Enkelstart

Randers Bike Week

C, D & Dame A


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Stage
Etape
1/7-2013 Arrival classification
Etape resultat
3. etape Enkelstart/Time trail

Average speed of winner
Vinders gennemsnit
44,896km/h Distance
Distance
5,4km
(141,2km — 146,6km)
Commencement
Starttid


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   115   DEN19641207 Emil Bak Silkeborg IF Cykling .07'13"970     
2.   111   DEN19941224 Lasse Panduro Nielsen Silkeborg IF Cykling .07'23"510   10"  
3.   603   GER19840503 Frank Podlesak RV Germania Delitzsch .07'25"420   12"  
4.   280   DEN19940502 Emil Christophersen Tissø Cykel Ring .07'26"870   13"  
5.   175   DEN19731210 Michael Jensen Randers CK 1910 .07'27"740   14"  
6.   119   DEN19940826 Nikolaj Rud Østergaard Skive CK .07'28"360   15"  
7.   97   DEN19950713 Daniel Falk Andersen Hedensted Cykelklub .07'33"250   20"  
8.   445   DEN19961116 Peter R Knudsen Cykling Odense .07'38"250   25"  
9.   907   SWE19920424 Christian Johansson Svanesunds GIF .07'43"290   30"  
10.   393   DEN19950417 Victor Ander Søndergaard Randers CK 1910 .07'44"800   31"  
11.   281   AUT19790731 Florian Schneider CK Aarhus .07'45"730   32"  
12.   157   DEN19940803 Daniel Svingel Horsens AC .07'45"950   32"  
13.   13   DEN19830613 Kristian Flagstad CK Aarhus .07'47"320   34"  
14.   96   DEN19740319 morten Christoffersen Ordrup CC .07'50"040   37"  
15.   121   DEN19880921 Mike Isaksen Skive CK .07'51"000   38"  
16.   361   DEN19910407 Danny Troest Petersen Aalborg CR .07'53"770   40"  
17.   101   DEN19951005 Emil Folmer Kristensen Hedensted Cykelklub .07'55"080   42"  
18.   299   DEN19891206 Anders Buhl Hansen Cykling Odense .07'56"360   43"  
19.   179   DEN19641116 Ulrich Jung Randers CK 1910 .08'09"800   56"  
20.   604   SWE19771116 Lisa Christin Axman CK Victoria .08'12"540   59"  
21.   191   DEN19710207 Brian Johnsen Silkeborg IF Cykling .08'13"850   1'00"  
22.   208   DEN19680715 Mogens Jensen Team Cycling Ringsted .08'18"370   1'05"  
23.   116   DEN19661009 Jesper Adolphsen Ordrup CC .08'30"340   1'17"  
24.   181   DEN19951018 Jacob Træholt Randers CK 1910 .08'35"990   1'22"  
25.   1603   GER19651123 Susanne Plambeck Harburger RG .08'37"210   1'24"  
26.   286   DEN19821224 Kasper Henriksen Roskilde CR .08'38"800   1'25"  
27.   131   DEN19770613 Christian Durr Sydbyens Cykelklub Kolding .18'38"000   11'25"  

Riders dropping out, Udgåede ryttere
   10   DEN19950823 Cecilie Uttrup Ludwig ABC      
   61   DEN19750728 Leon Vibholm Horsens AC      
   133   DEN19940804 Rasmus Esmann Ginnerup Thy CR      
   173   DEN19761213 Kristian Nielsen Randers CK 1910      
   210   DEN19680626 Karsten Linneberg CK Fix      
   214   DEN19960114 Sebastian Nysted Munk Poulsen Team Cycling Ringsted      
   601   ISL19770607 Ármann Gylfason Reykjavik Cycling Club      


Number of not started
Ikke starede ryttere
0 Number of starters
Antal startede
34 Number remaining
Antal tilbage
27
Riders after time limit
Ryttere uden for tidsgrænsen
-- Riders dropping out
Udgåede ryttere
10, 61, 133, 173, 210, 214, 601 (=7)

Last calculated, Sidst beregnet: 3-07, 12.17
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
C-D-DA : 15946804 : V3.22 final update