Stage, Etape

Randers Bike Week

C, D & Dame A


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Stage
Etape
29/6-2013 Arrival classification
Etape resultat
1. etape - Kriterium/Criterium

Average speed of winner
Vinders gennemsnit
36,267km/h Distance
Distance
10R × 4,2km/R = 42,0km Commencement
Starttid
14:42


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   115   DEN19641207 Emil Bak Silkeborg IF Cykling 1.09'29"     
2.   175   DEN19731210 Michael Jensen Randers CK 1910 1.09'29"     
3.   97   DEN19950713 Daniel Falk Andersen Hedensted Cykelklub 1.09'29"     
4.   119   DEN19940826 Nikolaj Rud Østergaard Skive CK 1.09'29"     
5.   111   DEN19941224 Lasse Panduro Nielsen Silkeborg IF Cykling 1.09'29"     
6.   281   AUT19790731 Florian Schneider CK Aarhus 1.09'29"     
7.   445   DEN19961116 Peter R Knudsen Cykling Odense 1.09'29"     
8.   603   GER19840503 Frank Podlesak RV Germania Delitzsch 1.09'29"     
9.   96   DEN19740319 morten Christoffersen Ordrup CC 1.09'29"     
10.   280   DEN19940502 Emil Christophersen Tissø Cykel Ring 1.09'29"     
11.   299   DEN19891206 Anders Buhl Hansen Cykling Odense 1.09'34"   5"  
12.   907   SWE19920424 Christian Johansson Svanesunds GIF 1.09'34"   5"  
13.   121   DEN19880921 Mike Isaksen Skive CK 1.11'53"   2'24"  
14.   191   DEN19710207 Brian Johnsen Silkeborg IF Cykling 1.11'54"   2'25"  
15.   13   DEN19830613 Kristian Flagstad CK Aarhus 1.11'54"   2'25"  
16.   179   DEN19641116 Ulrich Jung Randers CK 1910 1.12'43"   3'14"  
17.   393   DEN19950417 Victor Ander Søndergaard Randers CK 1910 1.12'43"   3'14"  
18.   361   DEN19910407 Danny Troest Petersen Aalborg CR 1.15'47"   6'18"  
19.   116   DEN19661009 Jesper Adolphsen Ordrup CC 1.15'47"   6'18"  
20.   604   SWE19771116 Lisa Christin Axman CK Victoria 1.15'47"   6'18"  
21.   131   DEN19770613 Christian Durr Sydbyens Cykelklub Kolding 1.16'52"   7'23"  
22.   181   DEN19951018 Jacob Træholt Randers CK 1910 1.16'59"   7'30"  
23.   210   DEN19680626 Karsten Linneberg CK Fix 1.17'15"   7'46"  
24.   208   DEN19680715 Mogens Jensen Team Cycling Ringsted 1.17'15"   7'46"  
25.   1603   GER19651123 Susanne Plambeck Harburger RG 1.17'15"   7'46"  
26.   10   DEN19950823 Cecilie Uttrup Ludwig ABC 1.27'16"   17'47"  
27.   601   ISL19770607 Ármann Gylfason Reykjavik Cycling Club 1.27'16"   17'47"  
28.   61   DEN19750728 Leon Vibholm Horsens AC 1.27'16"   17'47"  
29.   101   DEN19951005 Emil Folmer Kristensen Hedensted Cykelklub 1.27'16"   17'47"  
30.   133   DEN19940804 Rasmus Esmann Ginnerup Thy CR 1.27'16"   17'47"  
31.   157   DEN19940803 Daniel Svingel Horsens AC 1.27'16"   17'47"  
32.   173   DEN19761213 Kristian Nielsen Randers CK 1910 1.27'16"   17'47"  
33.   214   DEN19960114 Sebastian Nysted Munk Poulsen Team Cycling Ringsted 1.27'16"   17'47"  
34.   286   DEN19821224 Kasper Henriksen Roskilde CR 1.27'16"   17'47"  


Number of not started
Ikke starede ryttere
0 Number of starters
Antal startede
34 Number remaining
Antal tilbage
34
Riders after time limit
Ryttere uden for tidsgrænsen
-- Riders dropping out
Udgåede ryttere
--

Last calculated, Sidst beregnet: 30-06, 15.56
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
C-D-DA : 15946804 : V3.22 final update