General, Samlet
Mask 3: U19

Randers Bike Week

A, B & U19


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Separate classification
Under klassement
U19 Stage
Etape
1/7-2013

General classification after
Samlet stilling efter
3. etape Enkelstart/Time trail Average speed of winner
Vinders gennemsnit
39,443km/h Total distance
Total distance
192,2km


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   85   DEN19950825 Kasper Würtz Schmidt Blue Water Junior 4.52'22"     
2.   119   DEN19951128 Christoffer Lisson Team Designa Køkken - Knudsgaard 4.55'42"   3'20"  
3.   102   DEN19951121 Rune Almindsø Andersen Team Pythonpro.com - Spar Nord 4.56'45"   4'23"  
4.   96   DEN19960928 Lasse Høilund Johansen Team Pythonpro.com - Spar Nord 4.57'00"   4'38"  
5.   1057   DEN19951119 Mikkel Bahnsen Horsens AC 4.57'00"   4'38"  
6.   92   DEN19960605 Marius Therkildsen Team Pythonpro.com - Spar Nord 5.01'55"   9'33"  
7.   125   DEN19950222 Henrik Pedersen Team Designa Køkken - Knudsgaard 5.05'14"   12'52"  
8.   1602   NOR19951001 Kristian Kulset BOC 5.05'40"   13'18"  
9.   123   DEN19950505 Mathias Nørgaard Villadsen Team Designa Køkken - Knudsgaard 5.14'52"   22'30"  
10.   47   DEN19951024 Steffan List Horsens AC 5.15'24"   23'02"  
11.   107   DEN19960303 Daniel Bligaard Lyhne Team Designa Køkken - Knudsgaard 5.30'08"   37'46"  
12.   113   DEN19950509 Thomas Edelmann Jensen Team Designa Køkken - Knudsgaard 5.31'31"   39'09"  
13.   115   DEN19950206 Sebastian Carlsbæk Møller Team Designa Køkken - Knudsgaard 5.32'11"   39'49"  
14.   179   DEN19960227 Anders Amstrup Winter Hammel CK 5.32'22"   40'00"  
15.   111   DEN19960212 Mathias Strange Hansen Team Designa Køkken - Knudsgaard 5.34'30"   42'08"  
16.   133   DEN19950816 Jesper Jensen Horsens AC 5.35'24"   43'02"  
17.   2063   DEN19960904 Tore Thøgersen Nyborg CK 5.38'36"   46'14"  
18.   33   DEN19951027 Viktor Kodal Herning CK 5.42'19"   49'57"  
19.   141   DEN19960430 Louis Sørensen Viborg Cycling 5.42'28"   50'06"  
20.   67   DEN19951208 Jonas Jensen Silkeborg IF Cykling 5.42'41"   50'19"  
21.   143   DEN19960406 Oskar Kjul Feldstedt Viborg Cycling 5.53'10"   1.00'48"  
22.   59   DEN19950817 Frederik Zeuner Horsens AC 6.02'22"   1.10'00"  
23.   1049   DEN19950612 Frederik Mailund Lassen Horsens AC 6.02'40"   1.10'18"  



Last calculated, Sidst beregnet: 1-07, 12.13
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
A-B-U19 : 15946804 : V3.22 final update