General, Samlet
Mask 3: U19

Randers Bike Week

A, B & U19


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Separate classification
Under klassement
U19 Stage
Etape
29/6-2013

General classification after
Samlet stilling efter
1. etape - Kriterium/Criterium Average speed of winner
Vinders gennemsnit
40,346km/h Total distance
Total distance
50,4km


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   107   DEN19960303 Daniel Bligaard Lyhne Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.14'57"     
2.   119   DEN19951128 Christoffer Lisson Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.14'57"     
3.   102   DEN19951121 Rune Almindsø Andersen Team Pythonpro.com - Spar Nord 1.15'44"   47"  
4.   123   DEN19950505 Mathias Nørgaard Villadsen Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.15'58"   1'01"  
5.   47   DEN19951024 Steffan List Horsens AC 1.15'58"   1'01"  
6.   1057   DEN19951119 Mikkel Bahnsen Horsens AC 1.15'58"   1'01"  
7.   96   DEN19960928 Lasse Høilund Johansen Team Pythonpro.com - Spar Nord 1.15'58"   1'01"  
8.   85   DEN19950825 Kasper Würtz Schmidt Blue Water Junior 1.15'58"   1'01"  
9.   125   DEN19950222 Henrik Pedersen Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.15'58"   1'01"  
10.   92   DEN19960605 Marius Therkildsen Team Pythonpro.com - Spar Nord 1.15'58"   1'01"  
11.   113   DEN19950509 Thomas Edelmann Jensen Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.15'58"   1'01"  
12.   115   DEN19950206 Sebastian Carlsbæk Møller Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.16'57"   2'00"  
13.   133   DEN19950816 Jesper Jensen Horsens AC 1.19'18"   4'21"  
14.   111   DEN19960212 Mathias Strange Hansen Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.19'18"   4'21"  
15.   1602   NOR19951001 Kristian Kulset BOC 1.19'18"   4'21"  
16.   2063   DEN19960904 Tore Thøgersen Nyborg CK 1.23'01"   8'04"  
17.   179   DEN19960227 Anders Amstrup Winter Hammel CK 1.26'43"   11'46"  
18.   51   DEN19950811 Michael Isager Kristensen CK Djurs 1.26'43"   11'46"  
19.   67   DEN19951208 Jonas Jensen Silkeborg IF Cykling 1.26'44"   11'47"  
20.   141   DEN19960430 Louis Sørensen Viborg Cycling 1.26'44"   11'47"  
21.   33   DEN19951027 Viktor Kodal Herning CK 1.26'47"   11'50"  
22.   143   DEN19960406 Oskar Kjul Feldstedt Viborg Cycling 1.37'17"   22'20"  
23.   1117   DEN19950220 Christopher Rahbek Christensen Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.47'17"   32'20"  
24.   23   DEN19961116 peter roed knudsen Cykling Odense 1.47'17"   32'20"  
25.   45   DEN19960822 Jacob Ravn Holstebro CC 1.47'17"   32'20"  
26.   59   DEN19950817 Frederik Zeuner Horsens AC 1.47'17"   32'20"  
27.   2601   GER19951123 Niklas Leiß RST Lübeck 1.47'17"   32'20"  
28.   1049   DEN19950612 Frederik Mailund Lassen Horsens AC 1.47'17"   32'20"  
29.   1600   GER19960122 Paul Lindenau RV Germania Hamburg 1.47'17"   32'20"  



Last calculated, Sidst beregnet: 30-06, 10.37
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
A-B-U19 : 15946804 : V3.22 final update