General, Samlet
Mask 2: B

Randers Bike Week

A, B & U19


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Separate classification
Under klassement
B Stage
Etape
30/6-2013

General classification after
Samlet stilling efter
2. etape - Landevejsløb/Road Race Average speed of winner
Vinders gennemsnit
39,335km/h Total distance
Total distance
186,8km


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   1109   DEN19850708 Rasmus Fjordside Odder CK 4.44'56"     
2.   1063   DEN19920104 Nils Lau Nyborg Broge Randers CK 1910 4.48'35"   3'39"  
3.   99   DEN19940525 Nikolaj Høyen Gudiksen Nr. Søby CK 4.48'36"   3'40"  
4.   655   BEL19870130 Thomas Seghers Gelbhot Cycling Team 4.49'30"   4'34"  
5.   650   GER19940616 Lucas Carstensen Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 4.49'37"   4'41"  
6.   49   DEN19840306 Jacob Linkis Odder CK 4.49'37"   4'41"  
7.   903   DEN19820728 Eskil Vammen CK Aarhus 4.53'18"   8'22"  
8.   657   BEL19870513 Tom Vanden Bussette Gelbhot Cycling Team 4.53'20"   8'24"  
9.   1601   NED19780814 Roel Gerritsen WTC De Amstel 4.54'38"   9'42"  
10.   609   GER19930827 Sebastian Beyer Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 4.55'00"   10'04"  
11.   661   BEL19810107 Peter Dyrynck Gelbhot Cycling Team 4.56'38"   11'42"  
12.   89   DEN19741210 Jesper Olsen Viborg Cycling 5.07'44"   22'48"  
13.   653   BEL19830704 Christophe Laperre Gelbhot Cycling Team 5.15'36"   30'40"  
14.   56   DEN19931224 Nicolai Stegmann Næstved BC 5.25'57"   41'01"  
15.   31   DEN19940909 Alexander Louring Hammel CK 5.34'22"   49'26"  
16.   10   DEN19751001 Sebastian Hartvigsen ABC 5.55'12"   1.10'16"  
17.   605   NED19800204 Michiel Verspuy WTC De Amstel 5.55'12"   1.10'16"  
18.   61   DEN19870125 Paw Sørensen Randers CK 1910 5.55'12"   1.10'16"  
19.   621   ISL19791008 Árni Már Jónsson Reykjavik Cycling Club 5.55'12"   1.10'16"  
20.   619   GER19930827 Sebastian Beyer Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 5.55'12"   1.10'16"  
21.   617   GER19900613 Lucas Homann Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 5.55'12"   1.10'16"  
22.   615   GER19941019 Frederik Deppmeier Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 5.55'12"   1.10'16"  
23.   613   GER19930810 Marti Richter Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 5.55'12"   1.10'16"  
24.   659   BEL19920220 Shane Pysson Gelbhot Cycling Team 5.55'12"   1.10'16"  



Last calculated, Sidst beregnet: 1-07, 12.13
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
A-B-U19 : 15946804 : V3.22 final update