General, Samlet
Mask 1: A

Randers Bike Week

A, B & U19


Organiser
Arrangør
Randers CK 1910 Separate classification
Under klassement
A Stage
Etape
1/7-2013

General classification after
Samlet stilling efter
3. etape Enkelstart/Time trail Average speed of winner
Vinders gennemsnit
39,767km/h Total distance
Total distance
192,2km


Position
Placering
No.
Nr.
UCI Code
UCI kode
Rider
Rytter
Team
Hold
Time
Tid
Gap
Afstand

1.   63   DEN19931011 Martin Grøn Team Concordia Forsikring Riwal 4.49'59"     
2.   101   DEN19900110 Mads Lilholm Meyer Team Designa Køkken - Knudsgaard 4.50'24"   25"  
3.   38   DEN19830613 Lasse Bøchman Team J. Jensen - Ramirent 4.50'55"   56"  
4.   153   DEN19890508 Rasmus Mygind Team Tre-For 4.50'58"   59"  
5.   71   DEN19870822 Nikola Aistrup Team Concordia Forsikring Riwal 4.50'59"   1'00"  
6.   108   DEN19890626 Jesper Hansen Team J. Jensen - Ramirent 4.51'10"   1'11"  
7.   48   DEN19900310 Mathias Lisson Team J. Jensen - Ramirent 4.51'12"   1'13"  
8.   65   DEN19900709 Martin Lind Team Concordia Forsikring Riwal 4.53'32"   3'33"  
9.   121   DEN19940603 Jonas Nordkroggård Team Designa Køkken - Knudsgaard 4.54'02"   4'03"  
10.   109   DEN19940221 Mathias Dam Westergaard Team Designa Køkken - Knudsgaard 4.54'23"   4'24"  
11.   139   DEN19930330 Casper Folsach Team Tre-For 4.56'16"   6'17"  
12.   72   DEN19910125 Simon Eiby Team Netcompany - Cycling Culture 4.56'54"   6'55"  
13.   70   DEN19910912 Magnus Damsbo Lund Team Netcompany - Cycling Culture 4.57'27"   7'28"  
14.   27   DEN19860503 Lasse Iversen Odder CK 5.00'24"   10'25"  
15.   604   NED19760503 Edwin De Graaff WTC De Amstel 5.05'43"   15'44"  
16.   21   DEN19910116 Christian Carlsbæk Møller Odder CK 5.29'55"   39'56"  
17.   19   DEN19820528 Mikkel Black Christensen Odder CK 5.30'54"   40'55"  
18.   197   DEN19900109 Torkil Veyhe Odder CK 5.31'03"   41'04"  
19.   117   DEN19940904 Joakim Bukdal Team Designa Køkken - Knudsgaard 5.31'21"   41'22"  
20.   600   GER19930120 Julian Lehmann Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 5.31'22"   41'23"  
21.   42   DEN19930821 Christian Truelsen Elbæk Team J. Jensen - Ramirent 5.33'36"   43'37"  
22.   601   GER19930112 Felix Rieckmann Radsport Rhein-Neckar/Harburger RG 6.02'53"   1.12'54"  



Last calculated, Sidst beregnet: 1-07, 12.13
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
A-B-U19 : 15946804 : V3.22 final update